Staramy się, prowadząc nasz Pensjonat, być w zgodzie z naturą. Dlatego stosujemy rozwiązania ekologiczne.

Kolektory słoneczne

Słońce jest życiem, a energia słoneczna - energią przyszłości, którą dzięki kolektorom słonecznym, pozwala bardzo łatwo wykorzystać do ogrzewania Pensjonatu oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Zastosowanie systemów słonecznych to także duże oszczędności w naszym budżecie.


Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła

Jakość powietrza wewnątrz pomieszczeń wpływa decydująco na odczucie komfortu i zdrowie mieszkańców, a także na techniczny stan budynku. Nowoczesne budynki energooszczędne wymagają kontrolowanej wentylacji, aby zapewnić nie tylko odpowiednią jakość powietrza, ale także oszczędność energii. Rozwiązaniem w tym przypadku jest nie bezpośrednie przewietrzanie pomieszczeń poprzez otwieranie okien, ale właśnie wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła z powietrza usuwanego (rekuperacja).


Ekologiczna przydomowa oczyszczalnia ścieków

Świadomość społeczna w kwestii tego, jak bardzo istotne jest środowisko naturalne, znacznie wzrosła w ostatnich latach. Coraz większą popularnością cieszą się kierunki studiów zajmujące się ochroną środowiska, powstają odpowiednie regulacje prawne, czy też kampanie reklamowe, dzięki którym ludzie coraz bardziej zdają sobie sprawę z tego, jak duży wpływ mają na środowisko. Każdy z nas musi dołożyć starań w dbaniu o czystość naszej planety, by jej pięknem mogły cieszyć się również przyszłe pokolenia.

Dbając o środowisko warto zacząć od własnego domu. Przydomowa oczyszczalnia ścieków to nie tylko ekologia, to także o wiele tańsze koszty utrzymania w porównaniu z szambem. Ale to wciąż nie wszystko – przydomowa oczyszczalnia to również prosta eksploatacja, wieloletnia trwałość, bezawaryjność, estetyka i wygoda.