Sandomierz jest jednym z najpiękniejszych miast w Polsce, malowniczo położonym nadwiślańskiej skarpie, która stanowi strome zakończenie Gór Świętokrzyskich. Turyści odwiedzający Sandomierz mogą zobaczyć doskonale zachowany średniowieczny układ urbanistyczny.

Staropolski królewski gród, to żywy świadek historii i kultury naszego państwa. Należy wspomnieć, że Sandomierz jest skarbnicą obiektów o wysokiej klasie artystycznej w zakresie architektury.

Turyści odwiedzający współczesny Sandomierz mogą podziwiać m.in. najstarszy i najcenniejszy Zespół Klasztorny Dominikanów z kościołem św. Jakuba, Bazylikę Katedralną z XIV wieku, renesansowy Ratusz, uważany za jeden z najpiękniejszych w Polsce, a także Zamek Kazimierzowski. Odwiedzając Sandomierz , warto wspiąć się na gotycką Bramę Opatowska. Widać stamtąd panoramę Sandomierza jak i błękitną wstęgę Wisły.

Poza kontaktem z historią warto podkreślić walory przyrodnicze miasta położonego nad Wisła na siedmiu wzgórzach, pomiędzy którymi na dłuższe i krótkie spacery zapraszają malownicze lessowe wąwozy. W granicach miasta znajduje się rezerwat przyrody „Góry Pieprzowe", które są wschodnim zakończeniem Góry Świętokrzyskich i rezerwatem geologiczno-przyrodniczym. Doskonałym miejscem do wypoczynku rodzinnego jest odnowiony „Park Piszczele".

Ważną i nową atrakcja Sandomierza jest Bulwar nad Wisłą im. Marszałka Piłsudskiego, na którym znajdują się m.in. nowoczesna przystań dla sprzętu pływającego, budynek informacyjno-relaksacyjny.

Warto również zauważyć, że Sandomierz z roku na rok, oferuje odwiedzającym go Gościom, coraz bogatszą ofertę pokoi noclegowych (sprawdź tutaj). Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego gościnnego miasta.

Co warto zobaczyć w okolicy Sandomierza